Nejlepší slovenské sázkové kanceláře
Stejně jako v Česku, také na Slovensku musí sázkové kanceláře, které chtějí na trhu působit, vlastnit potřebnou licenci. Dlouhou dobu byla jedničkou na slovenském trhu společnost Niké. Od roku 2021 se do popředí dere Tipsport. Jaké sázkové kanceláře na Slovensku působí?
Niké
Niké je nejstarší slovenská sázková kancelář, která funguje již od roku 1991. S tržbami většími než 400 milionů euro ročně, tisícovkou zaměstnanců a sítí přesahující 900 kamenných poboček se řadí k největším firmám v regionu, dokonce jde o největší rodinnou firmu na Slovensku. V jejím čele stojí otec a syn Otto a Roman Bergerovi.
Ve vlastnictví Niké jsou kromě sázkové kanceláře také sportovní online magazín sport.sk či deník Šport. Kromě toho Niké spoluvytváří programy na televizních stanicích TV Markíza či RTSV a sponzoruje sportovní kluby a jednotlivé sportovce.
DOXXbet
Sázkovou kancelář Doxxbet založil bývalý slovenský fotbalista Milan Šmehýl v roce 1994. Jako první na Slovensku spustil Doxxbet v roce 2006 online sázení. O rok později začal expandovat i do jiných evropských států. Další významný milník nastal v roce 2012, kdy byl spuštěn tipovací terminál sportbox. Právě v počtu sportboxů, tedy interaktivních terminálů, na nichž lze jednoduše vsadit, a to i live, je Doxxbet jasnou jedničkou. Momentálně jich je po celém Slovensku rozsetých více než 1 300!
Tipos
Tipos je národní loterijní společnost, která provozuje také kurzové sázení. V Česku známe tento případ v podobě Sazky. Společnost Tipos byla založená v roce 1992 a jediným akcionářem je Slovenská republika zastoupená Ministerstvem financí Slovenské republiky.
Orion Tip, betRing
Nejmladší sázkové kanceláře, které se na slovenském trhu objevily. Nabízí zajímavé bonusy pro nové sázkaře.
Tipsport a Fortuna
Na Slovensku působí také dvě největší české sázkové kanceláře Tipsport a Fortuna. Tipsport vstoupil na slovenský trh v roce 2005 a v roce 2021 stal slovenskou jedničkou. Po celém území Slovenska provozuje přes 300 kamenných poboček.
Fortuna založila v roce 1991 na Slovensku sázkovou kancelář Terno. Mezi její první majitele patřil kromě Fortuny např. i zpěvák Richard Müller. Po prodeji Fortuny v roce 2005 investiční skupině Penta bylo Terno přejmenováno na Fortunu. Fortuna nyní na Slovensku provozuje téměř 300 kamenných poboček.
Ano. Stejně jako v Česku musí slovenské sázkové kanceláře disponovat licencí Ministerstva financí.
Dlouhé roky byla slovenskou jedničkou sázková kancelář Niké. V roce 2021 ji na pomyslném trůně vystřídal Tipsport.